Klub Ultras | Mesto

Klub vznikol v roku 1926 po fúzii klubov Real Stadium Club Ovetense a Real Club Deportivo Oviedo. Prvý z nich založili mlatí ľudia, ktorí študovali v Anglicku, kde bol vtedy futbal už veľmi populárny. Druhý klub vznikol o pár rokov neskôr ako opozícia a vlastnila ho zámožnejšia trieda. Nový klub dostal názov Real Oviedo Foot -Ball Club. O sedem rokov neskôr, v roku 1933, sa dostal prvýkrát do LaLigy.

Klub zažil počas svojej existencie aj niekoľko ťažkých období. v sezóne 39/40 si vybavil výnimku, aby nemusel hrať najvyššiu súťaž, kvôli tomu, že mesto a jeho obyvatelia boli poznačené vojnou. Ďalšia ťažká skúška prišla v roku 2003, kedy bol klub blízko krachu a hrozil úplný zánik a vznik jeho náhradníka, čo sa však stretlo s vlnou nespokojnosti z radov fanúšikov a klub sa podarilo zachrániť. Aj napriek tomu sa však nevyhol zostupu do 3. ligy. Nasledujúcich pár rokov sa potom pretĺkal medzi 2. a 3. ligou. Zatiaľ posledná zaťažkávacia skúška prišla v roku 2012, kedy bol klub opäť blízko zániku kvôli novým smerniciam. Tentoraz sa ho však podarilo zachrániť samotným fanúšikom, najmä zoskupeniu Symmachiarii, ktorí nakúpili hromadne akcie klubu a vyzbierali peniaze potrebné na záchranu.

Momentálne klub hráva v 2. La Lige. Farby klubu sú biela a modrá a najväčším rivalom je klub Sporting Gijón taktiež z oblasti Asturias. Toto derby patrí medzi jedno z najväčších v Španielsku. Celková bilancia klubu v španielskych súťažiach je:

  • 38 sezón v La lige
  • 37 sezón v Segunda División
  • 9 sezón v Segunda División B
  • 4 sezóny v Tercera División

Návrat hore